INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA ROK 2017

Intencja ewangelizacyjna:
Aby wszyscy chrześcijanie, dochowując wierności nauczaniu Pana, angażowali się, przez modlitwę i miłość braterską, na rzecz przywrócenia pełnej jedności kościelnej i współpracowali, mierząc się z aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed ludzkością.

Intencja ogólna:
Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.

Intencja ewangelizacyjna:
Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.

Intencja ogólna:
Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.

Intencja ewangelizacyjna:
Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.

Intencja ogólna:
Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.

Intencja ewangelizacyjna:
Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego.

Sierpień
Intencja ogólna:
Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego.

Intencja ewangelizacyjna:
Aby nasze parafie, ożywiane duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.

Intencja ogólna:
Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.

Intencja ewangelizacyjna:
Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami, przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii.

Intencja ogólna:
Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowaniu nowych pokoleń.

PAPIEŻ FRANCISZEK

Tekst za: „L’Osservatore Romano”, nr 3-4 (2016)

Lista kół żywego różańca, które przygotują i poprowadzą rozważania różańcowe  w pierwsze soboty miesiąca od I 2017 r do XII 2017 r.

L.p

Nazwa Koła

07.01.2017

K.R. „Służki Maryi” – Zeletorka – Jadwiga Nowicka – Garwolin

04.02.2017

K.R. – Zeletorka –Belka Jadwiga – Garwolin

04.03.2017

K.R – Zelatorka – Buława Janina – Garwolin

01.04.2017

K.R.”M.B.Fatimskiej” – Zelatorka; – Kozak Alina – Garwolin

06.05.2017

K.R.”M.B.Nieust.Pomocy.”; – Zeletorka – Leonarda Przybysz . – Garwolin

(Łysiak Iwona)

03.06.2017

K.R. „Miłosierdzia Bożego” Zelatorka – Fudała Katarzyna – Rębków

01.07.2017

K.R. .”Róża Św.Faustyny – Zelatorka –Dudek Marianna – Wola Rębk.

05.08.2017

K.R. „Bernadetta”; – Zelatorka – Zofia Domarecka – Rębków