W liście świętego Jakuba czytamy: Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone (Jk 5,14-15).

 

KIEDY WZYWAĆ KAPŁANA DO CHOREGO?

Nie wzywa się księdza do zmarłego człowieka, gdyż sakramentu chorych udziela się tylko żywym. Powodem wzywania Księdza jest: życzenie chorego; niebezpieczeństwo śmierci (agonia, wypadek, nagłe pogorszenie się stanu zdrowia); perspektywa poważnej operacji. Regularne powinny być odwiedziny osób przebywających w szpitalach, przewlekle chorych w domach (zakładach opieki), inwalidów i osób starszych, gdy przez dłuższy czas nie mogą korzystać z życia religijnego w parafii ( choćby nawet tylko okresowo np.  w zimie).

Jak należy przygotować pokój chorego na udzielenie mu Sakramentów świętych?

Jeśli warunki na to pozwalają, powinien być przygotowany stół, na nim płonące świece, krzyż, woda święcona, kropidełko. Gdy chory ma słaby słuch, należy zapewnić warunki dla jego swobodnej Spowiedzi św.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone www.parafia-mbcz-garwolin.pl

Parafia p.w. MB Częstochowskiej w Garwolinie

 

Projekt i wykonanie

Agencja Reklamowa Bright-biz.pl   tworzenie stron www Garwolin

 

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

logo-short