Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej została utworzona z dniem 15 sierpnia 1991 roku, dekretem Księdza Biskupa Jana Mazura. Proboszczem parafii został Ks. Prałat Bogdan Krawczyk i prowadził ją do 28 sierpnia 2003 roku.


Do kwietnia 1992 roku została wybudowana tymczasowa kaplica. W roku 1993 został oddany do użytku dom parafialny. 6 maja 1995 roku rozpoczęto budowę kościoła według projektu inż. arch. Zbigniewa Sekuły i inż. arch. Andrzeja Bakiery oraz inż. konstr. Bogusława Miteleskiego z Siedlec. Świątynia została poświęcona 29 czerwca 2002 roku przez Księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski. Wnętrze świątyni – witraże, ołtarz, ambona oraz inne elementy zostały wykonane według projektu inż. arch. Janusza Sobczyka z Warszawy.

 


29 sierpnia 2003 roku proboszczem parafii został Ks. Prałat Julian Jóźwik. W latach 2004-2011 zostały wykonane w kościele ławki, 2 konfesjonały, balustrada na chórze, portal, dwie figury z marmuru św. Józefa i Chrystusa Zmartwychwstałego oraz mozaika w kaplicy chrzcielnej – Chrzest Pana Jezusa. Na zewnątrz dokończono ogrodzenie, położono kostkę granitową wokół kościoła, zbudowano garaże i parkingi oraz odnowiono plebanię.

 


Na 20-lecie parafii z ofiar wiernych położono mozaikę z Błog. Janem Pawłem II, błog. Ks. Jerzym Popiełuszką i Sługą Bożym Kardynałem Stefanem Wyszyńskim.

 


W roku 2012, Ksiądz Biskup Zbigniew Kiernikowski, mianował na proboszcza parafii Ks. Kanonika Stanisława Małka.

 

 

2016 09 12 16.19.33

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone www.parafia-mbcz-garwolin.pl

Parafia p.w. MB Częstochowskiej w Garwolinie

 

Projekt i wykonanie

Agencja Reklamowa Bright-biz.pl   tworzenie stron www Garwolin

 

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

logo-short