spotkanie różańcowe w niedzielę 4 czerwca g. 18.00 w sali pod plebanią

 

Różaniec to walka! Co można powiedzieć więcej? Trzeba zacząć odmawiać.

 

 

 

Różaniec, odmawiany powoli i rozważany – w rodzinie, grupie czy osobiście – stopniowo przybliża do uczuć Jezusa Chrystusa i Jego Matki, przywołując wszystkie wydarzenia będące kluczem do naszego zbawienia.

Jan Paweł II, papież, święty

Wszystkich, którzy modlą się na różańcu w ramach Róż Różańcowych, łączy jedno:  RÓŻANIEC. Dojrzałości prawdziwego mężczyzny-chrześcijanina nie powinna definiować ilość wypitych kieliszków, ale odwaga i wytrwałość w codziennej modlitwie różańcowej.  Taka moja teza, trochę wywrotna, trochę dziwna, trochę niepasująca do dzisiejszych czasów.

 

 

 

Pamiętaj, różaniec to męskość. Pamiętaj, wspólny Różaniec zbliża. Nawet jeśli wydaje Ci się, że jesteś ze współmałżonkiem tak blisko, że bardziej się nie da, to zacznijcie odmawiać różaniec, zrozumiecie o co mi chodzi.

 

 

 

Nie zajmuje to dużo czasu. Może pięć, sześć minut. Aż w końcu zaczynasz zastanawiać się, czemu nie zapisać się do Róż Różańcowych.

 

 

Nie ma barier wiekowych. Kontynuujmy tradycję naszych ojców, dziadków, sąsiadów albo lepiej – stwórzmy taką tradycję, aby Wasi synowie, córki, wnuki mogli ją kontynuować. Wystarczy jedna dziesiątka dziennie, a świat wydaje się jakiś taki lepszy.

 

 

 

BŁOGOSŁAWIENI MĘCZENNICY Z PRATULINA - CI MĘŻCZYŻNI STANĘLI NA WYSOKOŚCI ZADANIA

 

"Grzechem śmiertelnym Europy jest jej milcząca apostazja. Zachód zapomina o Bogu i porzuca wszystkie najważniejsze dary chrześcijaństwa. Dżihadyści atakują osłabioną, bezbożną Europę. Impasu nie przełamie się inaczej, jak tylko modlitwą i postawieniem Boga w centrum naszego życia"

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone www.parafia-mbcz-garwolin.pl

Parafia p.w. MB Częstochowskiej w Garwolinie

 

Projekt i wykonanie

Agencja Reklamowa Bright-biz.pl   tworzenie stron www Garwolin

 

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

logo-short